HOF PODISPootsi veinimõis - meie lugu 

Take Your Time Hof!


Pootsi veinimõis, ajalooline rüütlimõis, esmakordselt kaardil märgitud nimega Hof Podis, asub Pärnust 35 km eemal looduskaunis Edela-Eestis Pootsi tiigi ääres Pootsi külas Tõstamaa osavallas. Siin kohtuvad loodus, vein, kultuur ja ajalugu.

Ajalugu
1818. aastal püstitasid von Lilienfeldid esindusliku klassitsistlikus stiilis nelja sambaga portikusega kivist peahoone. 
1856. aastal läks mõis Maydellide kätte, kelle valdusse jäi see kuni 1939. aastani, mil tegus ärimees Hans Põldsam ostis mõisa oma kolmest pojast noorimale, tollal kahe ja poole aastasele pojale Ants Põldsamile ja algas Põldsamite ajastu.  1944. aasta sügisel okupeerisid Nõukogude väed uuesti Eesti ja mõisahoonesse majutati üks Nõukogude sõjaväe üksus ning mõisapere oli sunnitud lahkuma.

1960. aastal alustati mõisa ümberehitust koolimajaks. Hoonele ehitati peale teine korrus, sambad ja portikus jäid alles. Aastatel 1962-1997 tegutses mõisa peahoones Pootsi põhikool. 

Mõisakompleks (sh mõisa peahoone, triiphoone, kuivati, tõllakuur) tagastati Põldsamitele alles 2001. aastal. 2017. aasta septembris valmis mõisahoone etapp, renoveeritud sai suur osa esimesest korrusest ning peasissekäigu trepikoda, kokku ligi 500 m2. Ehitustöödel kui ka viimistlemisel juhinduti paljuski Ants Põldsami lapsepõlvemälestustest. Hof Podise taastamine jätkub.


Veinitootmine, limonaadid ja kange naps
2018. aasta kevadel alustati Pootsi veinimõisa keldris Hof Podis nimeliste Eestimaiste käsitöö puuvilja- ja marjaveinide tootmist. Mõisa ümbruses laiub suur enam kui 500 istikuga kirsiaed. Toodete valikust leiab ka käsitöö limonaade ja kangematki

Hof Podis - pokaal desserti!


                                                                                 

Elamuste kohtumispaik
Oleme kordumatute elamuste kohtumispaigaks veinidegustatsioonidele, kontsertitele, teatrietendustele, tähtpäevadele, seminaridele, maalinäitustele, maalipäevadele, spordivõistlustele jms meeldejäävale elamusele mõisa Pärlisaalis ja tiigil.

Degustatsioonid - Tule külla!

Kontserdid/teater Pärlisaalis - Jälgi kava!

Välikontsert/-teater mõisatiigil - Jälgi kava!

Maalinäitused mõisahoones ja kaasa soetamiseks - Jälgi kava!

Tähtpäevad elamuspaigas Hof Podises - Küsi pakkumist!

Kohtumiseni Hof Podises!
Take Your Time Hof!